FCR1WSJT-52-62K
Mfr.Part #
FCR1WSJT-52-62K
Description
RES 62K OHM 5% 1W AXIAL
Resistance :
62kOhm
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-500/ +350ppm/°C
Datasheets
FCR1WSJT-52-62K
YAGEO FCR1WSJT-52-62K
62kOhm, 1W, Carbon Film,