FCR1WSJT-52-620K
Mfr.Part #
FCR1WSJT-52-620K
Description
RES 620K OHM 5% 1W AXIAL
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
620kOhm
Datasheets
FCR1WSJT-52-620K
YAGEO FCR1WSJT-52-620K
620kOhm, 1W, Carbon Film,