FCR1WSJT-52-430K
Mfr.Part #
FCR1WSJT-52-430K
Description
RES 430K OHM 5% 1W AXIAL
Resistance :
430kOhm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FCR1WSJT-52-430K
YAGEO FCR1WSJT-52-430K
430kOhm, 1W, Carbon Film,