FCR1WSJT-52-27K
Mfr.Part #
FCR1WSJT-52-27K
Description
RES 27K OHM 5% 1W AXIAL
Tolerance :
±5%
Resistance :
27kOhm
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Datasheets
FCR1WSJT-52-27K
YAGEO FCR1WSJT-52-27K
27kOhm, 1W, Carbon Film,