FCR-50JT-52-43R
Mfr.Part #
FCR-50JT-52-43R
Description
RES 43 OHM 5% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
-500/ +350ppm/°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
43Ohm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
FCR-50JT-52-43R
YAGEO FCR-50JT-52-43R
43Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,