FCR-50JT-52-150R
Mfr.Part #
FCR-50JT-52-150R
Description
RES 150 OHM 5% 1/2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
150Ohm
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
-500/ +350ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FCR-50JT-52-150R
YAGEO FCR-50JT-52-150R
150Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,