FCR-25JT-52-5R1
Mfr.Part #
FCR-25JT-52-5R1
Description
RES 5.1 OHM 5% 1/4W AXIAL
FCR
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
5.1Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-500/ +350ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
FCR-25JT-52-5R1
YAGEO FCR-25JT-52-5R1
5.1Ohms, 0.25W 1/4W, Carbon Film,