FCR-25JR-52-33K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FCR-25JR-52-33K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 33K OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±5%
Composition :
Carbon Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Terminations :
2
Feature :
Flame Proof, Safety
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
FCR
Resistance :
33kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
-500/ +350ppm/°C
Datasheets
FCR-25JR-52-33K
YAGEO FCR-25JR-52-33K
33kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,