FCR-25JR-52-24R
Mfr.Part #
FCR-25JR-52-24R
Description
RES 24 OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance :
24Ohm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-500/ +350ppm/°C
Datasheets
FCR-25JR-52-24R
YAGEO FCR-25JR-52-24R
24Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,