FC7BSCCMC10.0-T2
Mfr.Part #
FC7BSCCMC10.0-T2
Manufacturer
Fox Electronics
Package / Case
7.5 mm x 5.15 mm
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 10MHZ 20PF SMT
Crystals
Length :
7.5 mm
Series :
FC7BS
Product Type :
Crystals
Load Capacitance :
20 pF
ABRACON
Frequency Stability :
30 PPM
Product :
Height :
1.1 mm
Tolerance :
30 PPM
Product Category :
Brand :
Fox / Abracon
Termination Style :
SMD/SMT
Width :
5.15 mm
Mounting Style :
SMD/SMT
Frequency :
10 MHz
Package / Case :
7.5 mm x 5.15 mm
Minimum Operating Temperature :
0 C
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Subcategory :
Datasheets
FC7BSCCMC10.0-T2
Introducing Crystals Fox Electronics FC7BSCCMC10.0-T2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:7.5 mm x 5.15 mm, FC7BSCCMC10.0-T2 pinout, FC7BSCCMC10.0-T2 datasheet PDF, FC7BSCCMC10.0-T2 amp .Beyond Crystals Fox Electronics FC7BSCCMC10.0-T2 ,we also offer RH100-12.000-20-3030-EXT-TR, RH100-12.288-18-2030-EXT-TR, RH100-16.000-18-2030-EXT-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.