FC7BACAGI25.0-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FC7BACAGI25.0-T1
Manufacturer
Fox Electronics
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
Fox Electronics
Product Category :
Crystals
Load Capacitance :
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Operating Mode :
Fundamental
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±100ppm
Type :
MHz Crystal
Frequency Tolerance :
±30ppm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Frequency :
25MHz