FC7ASBBMD22.1184-T2
Mfr.Part #
FC7ASBBMD22.1184-T2
Description
CRYSTAL 22.1184MHZ 20PF SMT
Crystals
Series Resistance :
40 Ω
Surface Mount :
yes
Aging :
5 PPM/YEAR
Package :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Drive Level :
500 µW
Product Status :
Active
Series :
Physical Dimension :
L7.5XB5.0XH1.7 (mm)/L0.295XB0.197XH0.067 (inch)
Load Capacitance :
20 pF
Additional Feature :
BT-CUT; TR, 10 INCH
Mounting Feature :
Surface Mount
Frequency Tolerance :
50 PPM
Frequency Stability :
0.005%