FC3BQCBLF25.0-T3
Mfr.Part #
FC3BQCBLF25.0-T3
Description
CRYSTAL 25MHZ 18PF SMT
Crystals
Mode of Oscillation :
Fundamental
Maximum Operating Temperature (°C) :
70
Series Resistance (Ohm) :
80
Package :
Tape and Reel (TR)
Supplier Package :
SMD
JESD-609 Code :
e4
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Aging (ppm/Year) :
±5
Standard Frequency (MHz) :
25
Crystal/Resonator Type :
PARALLEL - FUNDAMENTAL
Operating Frequency :
25 MHz
Product Status :
Active
Reach Compliance Code :
Compliant
Mounting :
Surface Mount
Frequency Stability :
50 PPM
Load Capacitance (pF) :
18
Standard Frequency :
25 MHz
Frequency Stability (ppm) :
±50
Packaging :
Tape and Reel
Series :
Terminal Finish :
Silver (Ag)
Operating Temperature :
-20 to 70 °C
Minimum Operating Temperature (°C) :
-20
Frequency Tolerance :
30 PPM
Pin Count :
4
Frequency Tolerance (ppm) :
±30
Package Width :
2.5
Package Height :
1.1(Max)
Factory Lead Time :
13 Weeks
ECCN (US) :
EAR99
Load Capacitance :
18 pF