FC3BACBGP26.0-T3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FC3BACBGP26.0-T3
Manufacturer
Fox Electronics
Description
CRYSTAL 26MHZ 12PF SMT
Manufacturer :
Fox Electronics
Product Category :
Crystals
Reach Compliance Code :
Compliant
Package Length :
3.2
Frequency Stability :
0.005%
Maximum Operating Temperature (°C) :
105
RoHS Status :
RoHS Compliant
PCB changed :
4
Mode of Oscillation :
Fundamental
Mounting Feature :
Surface Mount
Aging :
5 PPM/YEAR
Load Capacitance :
12 pF
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Series Resistance (Ohm) :
40
Frequency Tolerance :
30 PPM
Factory Lead Time :
9 Weeks
Frequency Stability (ppm) :
±50
Frequency Tolerance (ppm) :
±30
Surface Mount :
yes
Crystal/Resonator Type :
PARALLEL - FUNDAMENTAL
ECCN (US) :
EAR99
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 0.7mm
Series Resistance :
40 Ω