FC3BQBBMM24.0-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FC3BQBBMM24.0-T1
Manufacturer
Fox Electronics
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer :
Fox Electronics
Product Category :
Crystals
Series :
FQ3225B
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±50ppm
Type :
MHz Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e4
Frequency :
24MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Terminal Finish :
Silver (Ag)
Drive Level :
100 µW
Load Capacitance :
20pF
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Additional Feature :
TR, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Operating Mode :
Fundamental
Operating Frequency :
24MHz