FC3BQBBMM12.0-T1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FC3BQBBMM12.0-T1
Manufacturer
Fox Electronics
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer :
Fox Electronics
Product Category :
Crystals
Operating Mode :
Fundamental
Type :
MHz Crystal
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±50ppm
Load Capacitance :
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100Ohm
JESD-609 Code :
e4
Operating Frequency :
12MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Physical Dimension :
L3.2XB2.5XH1.1 (mm)/L0.126XB0.098XH0.043 (inch)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Silver (Ag)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Frequency :
12MHz