FBA04VA600AB-00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FBA04VA600AB-00
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 60 OHM AXIAL 1LN
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Packaging :
Tape and Box (TB)
Height :
6mm
Number of Functions :
1
Filter Type :
FERRITE BEAD
Impedance :
60Ohm
Test Frequency :
100MHz
Size / Dimension :
0.138Diax0.236L 3.50mmx6.00mm
Diameter :
3.5mm
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
FB
Package / Case :
Axial
Mount :
Through Hole
Rated Current :
7A
Mounting Type :
Through Hole
Max DC Current :
7A
Factory Lead Time :
5 Weeks
DC Resistance (DCR) (Max) :
10MOhm
Impedance @ Frequency :
60Ohm @ 100MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Number of Lines :
1
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Published :
Datasheets
FBA04VA600AB-00
TAIYO YUDEN FBA04VA600AB-00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN