FBA03VA450KD-00
Mfr.Part #
FBA03VA450KD-00
Package / Case
Axial
Description
FERRITE BEAD 35 OHM AXIAL 1LN
DC Resistance (DCR) (Max) :
10MOhm
Max DC Current :
7A
Through Hole
Impedance :
45Ohm
Diameter :
2.5mm
Size / Dimension :
0.098Diax0.177L 2.50mmx4.50mm
Rated Current :
7A
Height :
4.5mm
Published :
Mount :
Impedance @ Frequency :
35Ohm @ 100MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Test Frequency :
100MHz
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Number of Lines :
1
Lead Free :
Lead Free
Reach Compliance Code :
Unknown
Package / Case :
Axial
Datasheets
FBA03VA450KD-00
TAIYO YUDEN FBA03VA450KD-00
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN