FBA04HA600BB-00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FBA04HA600BB-00
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 60 OHM AXIAL 1LN
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Max DC Current :
7A
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.138Diax0.236L 3.50mmx6.00mm
Filter Type :
FERRITE BEAD
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Impedance @ Frequency :
60Ohm @ 50MHz
Rated Current :
7A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Functions :
1
Number of Lines :
1
HTS Code :
Height :
6mm
Impedance :
60Ohm
Diameter :
3.5mm
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
5 Weeks
Series :
FB
Test Frequency :
50MHz
Pbfree Code :
yes
DC Resistance (DCR) (Max) :
10MOhm
Package / Case :
Axial
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
FBA04HA600BB-00
TAIYO YUDEN FBA04HA600BB-00
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN