FA18X8R1H682KNU00
Mfr.Part #
FA18X8R1H682KNU00
Description
CAP CER 6800PF 50V X8RADIAL
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
6800pF
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
X8R
Feature :
High Temperature
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Datasheets
FA18X8R1H682KNU00
TDK Corporation FA18X8R1H682KNU00
FA 6800pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial