FA18C0G1H100DNU00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FA18C0G1H100DNU00
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10PF 50V C0G RADIAL
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
10pF
Published :
Factory Lead Time :
24 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FA
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
Radial
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±0.5pF
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
FA18C0G1H100DNU00
TDK Corporation FA18C0G1H100DNU00
FA 10pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial