FA18X8R1H152KNU00
Mfr.Part #
FA18X8R1H152KNU00
Description
CAP CER 1500PF 50V X8RADIAL
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packaging :
Bulk
Feature :
High Temperature
Capacitance :
1500pF
Temperature Coefficient :
X8R
Voltage - Rated :
50V
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Datasheets
FA18X8R1H152KNU00
TDK Corporation FA18X8R1H152KNU00
FA 1500pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial