FA18NP02A222JNU06
Mfr.Part #
FA18NP02A222JNU06
Description
CAP CER 2200PF 100V NP0 RADIAL
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated :
100V
Not Applicable
Lead Pitch :
2.4892mm
Lead/Base Style :
Formed Leads
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Tolerance :
±5%
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Lead Style :
Formed Leads
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
2200pF
Packaging :
Tape and Box (TB)
Pbfree Code :
yes
Datasheets
FA18NP02A222JNU06
TDK Corporation FA18NP02A222JNU06
FA 2200pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial