FA18NP01H821JNU06
Mfr.Part #
FA18NP01H821JNU06
Description
CAP CER 820PF 50V NP0 RADIAL
Ceramic Capacitors
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
820pF
Lead Style :
Formed Leads
Lead/Base Style :
Formed Leads
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Pitch :
2.4892mm
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Datasheets
FA18NP01H821JNU06
TDK Corporation FA18NP01H821JNU06
FA 820pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial