FA18NP01H220JNU00
Mfr.Part #
FA18NP01H220JNU00
Description
CAP CER 22PF 50V NP0 RADIAL
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Published :
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Voltage - Rated :
50V
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Capacitance :
22pF
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
FA18NP01H220JNU00
TDK Corporation FA18NP01H220JNU00
FA 22pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial