FA18NP01H150JNU00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FA18NP01H150JNU00
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 50V NP0 RADIAL
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Automotive
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Factory Lead Time :
24 Weeks
Feature :
High Temperature
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Series :
FA
Voltage - Rated :
50V
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Package / Case :
Radial
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
15pF
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
FA18NP01H150JNU00
TDK Corporation FA18NP01H150JNU00
FA 15pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial