FA18C0G1H332JNU00
Mfr.Part #
FA18C0G1H332JNU00
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G RADIAL
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Packaging :
Bulk
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3300pF
Voltage - Rated :
50V
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
FA18C0G1H332JNU00
TDK Corporation FA18C0G1H332JNU00
FA 3300pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial