FA18C0G1H221JNU00
Mfr.Part #
FA18C0G1H221JNU00
Description
CAP CER 220PF 50V C0G RADIAL
Size / Dimension :
0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Capacitance :
220pF
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Datasheets
FA18C0G1H221JNU00
TDK Corporation FA18C0G1H221JNU00
FA 220pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial