F863RL475K310ALW0L
Mfr.Part #
F863RL475K310ALW0L
Description
CAP FILM 4.7UF 10% 310VAC RADIAL
Stock
8
In Stock :
8
Published :
2017
Lead Spacing :
1.476 37.50mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-40°C~110°C
Capacitance :
4.7μF
Height Seated (Max) :
1.264 32.10mm
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
1.634Lx0.748W 41.50mmx19.00mm
Voltage - Rated AC :
310V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
KEMET F863RL475K310ALW0L
F863 4.7μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized
F863RL475K310ALW0L Overview
The lead spacing of this electrical device is 1.476 37.50mm.The device is capable of operating at the temperature of -40°C~110°C.