F601KE222K400C
Mfr.Part #
F601KE222K400C
Description
2N2F40 10%V
Product Weight (g) :
0.3
Lead Length (mm) :
5
Temperature Coefficient (ppm/°C) :
Voltage :
200VAC|400VDC
Seated Plane Height (mm) :
6(Max)
Product Height (mm) :
6(Max)
Product Depth (mm) :
2.5(Max)
Lead Diameter (mm) :
0.6
Tolerance :
10%
Capacitance Value :
0.0022uF
Size (mm) :
10 X 2.5 X 6
Terminal Pitch (mm) :
7.5
Product Length (mm) :
10(Max)
Datasheets
F601KE222K400C
Introducing Unclassified KEMET F601KE222K400C from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:200VAC|400VDC, F601KE222K400C pinout, F601KE222K400C datasheet PDF, F601KE222K400C amp .Beyond Unclassified KEMET F601KE222K400C ,we also offer 5801925, F-631, 47480-0001, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.