F601JF473K063L
- Mfr.Part #
- F601JF473K063L
- Description
- 47NF6310%V
- Tolerance :
- 10%
- Capacitance :
- 47nF
- RoHS Status :
- RoHS Compliant
- Lead Pitch :
- 5mm
- Package / Case :
- Radial
- Max Operating Temperature :
- 100°C
- Min Operating Temperature :
- -55°C
- Dielectric :
- PET
- Mount :
- Through Hole
- Datasheets
- F601JF473K063L
47nF Film Capacitor 10% Radial Through Hole