F462DY564F1K0L
Mfr.Part #
F462DY564F1K0L
Description
CAPACITOR 1%
Height :
24.5 mm
Terminal Pitch :
22.5 mm
Positive Tolerance :
1%
Width :
15.5 mm
Capacitance :
0.56 μF
Negative Tolerance :
1%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000 V
Rated (AC) Voltage (URac) :
300 V
Length :
26 mm