F462DO224F1K0Z
Mfr.Part #
F462DO224F1K0Z
Description
CAPACITOR 1%
Terminal Pitch :
22.5 mm
Negative Tolerance :
1%
Series :
Positive Tolerance :
1%
Height :
18.5 mm
Rated (AC) Voltage (URac) :
300 V
RoHS :
Non-Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000 V
Width :
10 mm
Length :
26 mm
Capacitance :
0.22 µF