F462BY393F1K6C
Mfr.Part #
F462BY393F1K6C
Description
CAPACITOR 1%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1600 V
Height :
19 mm
Negative Tolerance :
1%
Series :
Rated (AC) Voltage (URac) :
500 V
Capacitance :
0.039 µF
Width :
11 mm
Package :
Bulk
Positive Tolerance :
1%
Packing Method :
Bulk
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Terminal Pitch :
15 mm
Length :
18 mm