F462BK393G1K0A
Mfr.Part #
F462BK393G1K0A
Description
CAPACITOR 1%
Polypropylene
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Width :
7.5 mm
Package :
Box
Reach Compliance Code :
Compliant
Type :
Plug, Field Wireable
EAR99
Size Code :
Capacitance :
0.039 µF
Positive Tolerance :
2%
Specifications :
120V
Length :
18 mm
Height :
13.5 mm
Rated (AC) Voltage (URac) :
300 V
Terminal Pitch :
15 mm
Negative Tolerance :
2%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000 V