F462AP562F1K6L
Mfr.Part #
F462AP562F1K6L
Description
CAPACITOR 1%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1600 V
Width :
6 mm
Positive Tolerance :
1%
Negative Tolerance :
1%
Rated (AC) Voltage (URac) :
500 V
Length :
13 mm
Height :
12 mm
Capacitance :
0.0056 µF
Series :
F462
Package :
Bulk
Packing Method :
TR
Terminal Pitch :
10 mm