F462AK153G1K0L
Mfr.Part #
F462AK153G1K0L
Description
CAPACITOR 1%
Width :
5 mm
Reach Compliance Code :
Compliant
KEMET Corporation
Positive Tolerance :
2%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000 V
Terminal Pitch :
10 mm
Packing Method :
TR
Negative Tolerance :
2%
Rated (AC) Voltage (URac) :
300 V
Height :
11 mm
Capacitance :
0.015 µF
Length :
13 mm