F462AG182G1K6R
Mfr.Part #
F462AG182G1K6R
Description
CAPACITOR 1%
Height :
9 mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1600 V
Terminal Pitch :
10 mm
Capacitance :
0.0018 µF
Negative Tolerance :
2%
Packing Method :
Ammo Pack
Width :
4 mm
Length :
13 mm
Positive Tolerance :
2%
Series :
F462
Number of Terminals :
Rated (AC) Voltage (URac) :
500 V