F462AG152G1K6C
Mfr.Part #
F462AG152G1K6C
Description
CAPACITOR 1%
FILM CAPACITOR
Negative Tolerance :
2%
Series :
F462
Length :
13 mm
Width :
4 mm
Packing Method :
Bulk
Capacitance :
0.0015 µF
Package :
Bulk
Size Code :
Rated (AC) Voltage (URac) :
500 V
Height :
9 mm
Positive Tolerance :
2%
Terminal Pitch :
10 mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1600 V