EXC-CET101U
Mfr.Part #
EXC-CET101U
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
1807 (4518 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FILTER LC(T) 100PF 135MHZ SMD
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Case Code (Imperial) :
Values :
C = 100pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.071W 4.50mmx1.80mm
Depth :
1.8mm
Max Current Rating :
2A
ESD Protection :
No
JESD-609 Code :
e2
Filter Order :
3rd
Mount :
Surface Mount
Number of Channels :
1
Max Voltage Rating (DC) :
50V
Type :
Low Pass
Applications :
Data Lines for Mobile Devices
Circuit Type :
Filter
Length :
4.5mm
HTS Code :
Current Rating :
2A
Voltage - Rated DC :
50V
Published :
Height :
0.118 3.00mm
Pbfree Code :
yes
Frequency :
900MHz
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
1807 (4518 Metric), 3 PC Pad
RoHS Status :
RoHS Compliant
Center / Cutoff Frequency :
135MHz Cutoff
Tolerance :
20%
Resistance :
50Ohm
Series :
EXCCET
Number of Functions :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance - Channel (Ω) :
0.05
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Additional Feature :
T-TYPE CIRCUIT
Case Code (Metric) :
Attenuation Value :
25dB @ 300MHz ~ 450MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
Tape and Reel
REACH SVHC :
No SVHC
Attenuation@Freq-Max :
25 dB
Capacitance :
100pF