ESMM401VSN331MA30W
Mfr.Part #
ESMM401VSN331MA30W
Description
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Ripple Current @ High Frequency :
2.9315A @ 100kHz
Capacitance :
330µF
Ripple Current :
2.05A
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.005Ohm @ 120Hz
Lead Pitch :
10.0076mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
1.260 32.00mm
Ripple Current @ Low Frequency :
2.05A @ 120Hz
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension :
1.378Dia 35.00mm
Published :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mount :
Through Hole
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Voltage - Rated DC :
400V
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Tolerance :
±20%
Packaging :
Bulk
Life (Hours) :
3000 hours
United Chemi-Con ESMM401VSN331MA30W
SMM 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.05A 1.378Dia 35.00mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In