ESMH451VSN820MQ25S
Mfr.Part #
ESMH451VSN820MQ25S
Description
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP
Ripple Current @ High Frequency :
1.1726A @ 100kHz
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension :
1.000Dia 25.40mm
Voltage - Rated DC :
450V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.032Ohm @ 120Hz
Capacitance :
82µF
Mounting Type :
Through Hole
Termination :
Snap in
Lead Pitch :
10.0076mm
Ripple Current :
820mA
Published :
Ripple Current @ Low Frequency :
820mA @ 120Hz
Height Seated (Max) :
1.063 27.00mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-25°C~85°C
United Chemi-Con ESMH451VSN820MQ25S
SMH 82μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 820mA 1.000Dia 25.40mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In