ESMH451VNN331MR50W
Mfr.Part #
ESMH451VNN331MR50W
Description
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Ripple Current @ High Frequency :
2.8743A @ 100kHz
Ripple Current :
2.01A
Size / Dimension :
1.181Dia 30.00mm
Capacitance :
330µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
753mOhm @ 120Hz
Voltage - Rated DC :
450V
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Tolerance :
±20%
Lead Pitch :
10.0076mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Ripple Current @ Low Frequency :
2.01A @ 120Hz
Height Seated (Max) :
2.047 52.00mm
1 (Unlimited)
United Chemi-Con ESMH451VNN331MR50W
SMH 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.01A 1.181Dia 30.00mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In