ESMH250VSN562MQ20T
Mfr.Part #
ESMH250VSN562MQ20T
Description
CAP ALUM 5600UF 20% 25V SNAP
Voltage - Rated DC :
25V
Capacitance :
5600µF
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.866 22.00mm
Size / Dimension :
1.000Dia 25.40mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-40°C~85°C
United Chemi-Con ESMH250VSN562MQ20T
SMH 5600μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.000Dia 25.40mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In