ERX-1SJ1R0E
Mfr.Part #
ERX-1SJ1R0E
Package / Case
Conformal
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Tin
Rated Temperature :
70°C
Package / Case :
Conformal
Terminal Shape :
Wire
RoHS Status :
RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
200°C
Working Voltage :
350V
Composition :
Metal Film
Power Rating :
1W
Tolerance :
5%
Temperature Coefficient :
350 ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Rated :
600V
Packing Method :
Ammo Pack
Lead Diameter :
650 µm
Resistance :
1Ohm
Length :
9mm
Diameter :
2.8mm
HTS Code :
Weight :
329.988449mg
Termination :
Radial
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Datasheets
ERX-1SJ1R0E
Through Hole FIXED RESISTOR, 1Ohm, Metal Film,