ERX-1HJR22H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERX-1HJR22H
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
SMD Flattened J -Bend Axial Lead
Datasheet
Download
Description
RES 0.22 OHM 5% 1W J BEND
Stock
886
In Stock :
886
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Flame Proof, Safety
Voltage - Rated DC :
1kV
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Lead Free :
Contains Lead
Package / Case :
Published :
2011
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Terminal Pitch :
12.5mm
Packing Method :
TAPE, EMBOSSED
Mount :
Surface Mount
Construction :
Chip
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Resistance :
220mOhm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.354Lx0.220W 9.00mmx5.60mm
Height :
5.207mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
11 Weeks
Power Rating :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
ERX
Datasheets
ERX-1HJR22H
Panasonic ERX-1HJR22H
FIXED RESISTOR ERX Series, Metal Film, 220mOhm, ±5%, -55°C~180°C