ERO-S2PHF9532
Mfr.Part #
ERO-S2PHF9532
Description
RES 95.3K OHM 1% 1/4W AXIAL
No
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated DC :
250V
Lead Length :
30mm
Resistance :
95.3kOhm
Diameter :
1.7mm
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Ammo Pack
Number of Terminations :
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.067Diax0.126L 1.70mmx3.20mm
Voltage - Rated :
500V
Metal Film
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Datasheets
ERO-S2PHF9532
FIXED RESISTOR, 95.3kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,