ERO-S2PHF8R25
Mfr.Part #
ERO-S2PHF8R25
Description
RES 8.25 OHM 1% 1/4W AXIAL
Published :
Length :
3.2004mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Diameter :
1.7mm
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated DC :
250V
Size / Dimension :
0.067Diax0.126L 1.70mmx3.20mm
Lead Length :
30mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Resistance :
8.25Ohms
Termination :
Datasheets
ERO-S2PHF8R25
Through Hole 8.25Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,