ERO-S2PHF80R6
Mfr.Part #
ERO-S2PHF80R6
Description
RES 80.6 OHM 1% 1/4W AXIAL
Unknown
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±1%
Resistance :
80.6Ohm
Packing Method :
Ammo Pack
Diameter :
1.7mm
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
250V
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.067Diax0.126L 1.70mmx3.20mm
Lead Length :
30mm
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
ERO-S2PHF80R6
Through Hole FIXED RESISTOR, 80.6Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,