ERO-S2PHF7680
Mfr.Part #
ERO-S2PHF7680
Description
RES 768 OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Packing Method :
Ammo Pack
Voltage - Rated DC :
250V
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Metal Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tape and Box (TB)
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Length :
30mm
Diameter :
1.7mm
Published :
Surface Mount :
No
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.067Diax0.126L 1.70mmx3.20mm
Resistance :
768Ohm
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
250mW
Lead Diameter :
450 µm
1 (Unlimited)
Datasheets
ERO-S2PHF7680
Panasonic ERO-S2PHF7680
FIXED RESISTOR, 768Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,